5 powodów, dla których mazaki Posca zmieniają jakość Twoich projektów

0
194
5/5 - (1 vote)

Wielu z nas po prostu kocha rysować i malować. Lubią to robić nie tylko dzieci, ale także doroścli – niektórzy wręcz stają się profesjonalistami w tych dziedzinach sztuki. Ostatnio bardzo modna stała się też kaligrafia. Każdy artysta powinien wśród swoich przyborów posiadać wysokiej jakości pisaki oraz markery – takie oferuje marka Posca.

Dlaczego warto wybrać markery Posca?

Jeśli szukałeś kiedykolwiek markerów o wysokim kryciu, którymi mógłbyś np. pisać po czarnym papierze technicznym, właśnie je znalazłeś. Zestaw markerów Posca przyda się wszystkim osobom lubiącym tworzyć samemu różne projekty. To świetny prezent dla każdego artysty – zarówno tego profesjonalnego, jak i najmłodszego. Tak, pisaki Posca to produkty nadające się dla dzieci. Zawarta w nich nietoksyczna farba plakatowa spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa. Kiedy jest jeszcze mokra, łatwo można ją zmyć, natomiast po wyschnięciu możemy cieszyć się trwałością jej koloru. Wysokie krycie powoduje, że można pisać, malować oraz rysować na prawie każdej powierzchni włączając w to beton, drewno, papier, płótno czy jeans. Wyraziste kolory sprawią, że Twoja kaligrafia będzie wyglądała jeszcze bardziej estetycznie. Każdy odcień, od niebieskiego, po czerwień czy biel spowodują, że kolor tła, na którym powstało dzieło nie będzie prześwitywał. To z kolei podbije kontrast Twojej pracy i sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej wyjątkowa. Farby bardzo długo zachowują intensywność kolorów.

Które wybrać?

Najbardziej popularne są pisaki o końcówce mierzącej ok. 0,7 mm. Takim pisakiem zrobisz cienką linię, świetnie będzie się nim także stawiać litery. Są także markery ze sporo szerszym grotem, co powoduje, że namalowane dzięki nim linie są zdecydowanie grubsze, nadadzą się zatem szczególnie w przypadku wypełnień, a w kaligrafii do tworzenia pogrubionych fontów. Najlepiej kupić od razu więcej kolorów niż tylko jeden. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego zestawu koniecznie rozważ Pisaki Posca: pc-5m i pc-1mr. Drugie z wymienionych pakowane są po 16 sztuk, a namalowana nimi linia będzie grubości 0,7 mm. W drugim zestawie znajduje się 8 sztuk – te pisaki tworzą już bardziej wyraźne kształty, ponieważ końcówka została zaprojektowana tak, by malować linię od ok. 1,8 aż do 2,5 mm.

Co charakteryzuje markę Posca?

Podsumowując, pisaki Posca to:

  • wysokie krycie
  • nietoksyczna farba
  • trwałość na różnych podłożach
  • piękne kolory oraz różne grubości końcówek

Dzięki nim zdecydowanie łatwiej będzie Ci malować oraz pisać tworząc niesamowite efekty bez obawy o rozmycie farby w późniejszym czasie (uważaj na to, kiedy jest jeszcze mokra). Każdy wie, że liczy się przede wszystkim to, ile pracy włożysz w projekt, ale jakość narzędzi także jest ważna, by dzieło mogło być podziwiane przez lata. Z takimi przyborami malowanie i kaligrafia nigdy Ci się nie znudzą.