5/5 - (1 vote)

W różnych internetowych rankingach polski znajduje się w pierwszej dziesiątce najtrudniejszych języków świata. Rzeczywiście, zawiłość gramatyki i ortografii nawet rodowitym Polakom sprawiają niemało trudności i wzbudzają nie kończące się dyskusje. Do tego dla obcokrajowców dochodzi trudna wymowa obfitująca w „szeleszczące” dźwięki.

Czy polski jest trudny dla cudzoziemców?

Nieco łatwiej mają cudzoziemcy, których ojczyste języki należy do tej samej grupy co polski – Słowacy, Ukraińcy i Białorusini. To, że potrafimy się z nimi nawzajem zrozumieć, nie oznacza jednak, że dadzą sobie radę w szkole, w urzędzie czy w pracy. Dlatego najlepszym wyjściem dla wszystkich, którzy potrzebują znajomości języka polskiego do celów innych niż turystyka szkoła języka polskiego dla obcokrajowców jest najlepszym, a właściwie jedynym wyjściem. Mało kto posiada tyle zdolności i samozaparcia aby na własną rękę skutecznie nauczyć się języka bazując na podręcznikach, nagraniach i materiałach z internetu.

Ja wyglądają zajęcia w dobrej szkole językowej?

Szkoła języka polskiego dla obcokrajowców jak bla-blaschool.pl, która efektywnie nauczy posługiwania się językiem na co dzień to taka, w której stawia się na praktykę. Dawny styl nauczania języków obcych polegający na tłumaczeniu tekstów, wkuwaniu słownictwa i wypełnianiu testów z gramatyki jest bardzo czasochłonny i mało skuteczny. W Bla-blaschool.pl stawia się w pierwszym rzędzie na konwersację. Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach , gdzie każdy będzie mógł swobodnie porozmawiać z doświadczonym lektorem. Poziom zajęć dostosowany jest do aktualnej wiedzy studentów i sprawdzamy przed przydzieleniem do konkretnej grupy specjalnymi testami. Szkoła języka polskiego dla obcokrajowców bla-blaschool.pl prowadzi zajęcia zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci na wszystkich poziomach zaawansowania począwszy od kursów dla początkujących a skończywszy na zajęciach dedykowanych przyszłym maturzystom, studentom czy managerom.

Jakie są rodzaje kursów językowych?

Wszystkie kursy w szkole języka polskiego dla obcokrajowców dobrane są pod względem wieku, poziomu i potrzeb studenta. Dzieci uczą się w formie zabawy poznając gry i polskie piosenki, a także przygotowując się do nauki w polskiej szkole. Kursy dla młodzieży ukierunkowane są na umiejętności przydatne w szkole. Oprócz klasycznych zajęć odbywają się symulację egzaminów w języku polskim z maturą włącznie. Dorośli mogą studiować język z ukierunkowaniem na rodzaj wykonywanej pracy. Bla-blashool.pl organizuje także specjalne kursy dla firm, które mogą odbywać się w siedzibie klienta w godzinach nie kolidujących z rozkładem dnia pracy.