Jak grać w kości online: wszystko, co musisz wiedzieć

0
479
4.7/5 - (3 votes)

Kilka wskazówek, które pomogą ci nauczyć się rzucać kostkami, grając w kości

Kiedy myślisz o kasynie internetowym, takim jak na przykład Vulkan Bet bonus bez depozytu oferujące, od razu przychodzą na myśl trzy elementy: maszyny slotowe, karty do gry i żetony na stole do ruletki. Ale dzisiaj skupimy się na grze, w której gracze mogą doskonale się bawić, ale która jest często pomijana. W naszym artykule nauczymy Cię bowiem tego, jak grać w kości online i podamy kilka cennych wskazówek dotyczących samej tej gry.

Kości, występująca także pod angielską nazwą „craps” to tradycyjna gra kasynowa polegająca na rzucaniu dwoma kostkami. Podobnie jak inne popularne gry hazardowe, została przeniesiona do Internetu. W tym artykule wyjaśnimy Ci bliżej, czym jest gra kości, jakie ma podstawowe zasady, a także podamy przydatne wskazówki dla tych, którzy chcą rozpocząć zabawę z tą wspaniałą grą stołową.

Przejdźmy zatem do dzisiejszego artykułu. Zaczniemy najpierw od wyjaśnienia, czym jest gra w kości w kasynie online.

Co to jest gra w kości i jak w nią grać w kasynie online?

Wszystkie najlepsze kasyna online mają craps w swoim katalogu gier. Decydując się na zabawę w tę grę, trzeba jednak wybrać niezawodną witrynę, która działa legalnie w oparciu o ważną licencję, jest renomowana i ma dobrą ofertę gier. Nie podamy Ci tu żadnego kasyna, wybierz sobie samodzielnie to, które spełnia Twoje oczekiwania!

Ogólnie rzecz biorąc, podczas gry w kości Twoim celem będzie postawienie zwycięskiego zakładu na sumę oczek, jakie wypadną podczas rzutu dwiema zwykłymi (mającymi po sześć ścianek) kości rzucanych w każdej rundzie na specjalnym stole do gry. Poniżej zobaczymy, jakie są główne zasady gry kości.

Zasady gry w kości

W kości może jednocześnie grać do 12 osób, które na zmianę rzucają dwiema kostkami. Na początku każdej rundy gracz, na którego przychodzi kolej, rzuca dwiema kostkami i może uzyskać w ten sposób trzy różne wyniki na podstawie sumy oczek na kostkach:

  • Jeśli wyrzuci 7 lub 11, wygrywa rundę z tak zwanym „naturalnym” wynikiem.
  • Jeśli wyrzuci 2, 3 lub 12, przegrywa rundę i traci swoją kolejkę.
  • Jeśli wyrzuci 4, 5, 6, 8, 9 lub 10, ten wynik staje się „punktem” i runda jest kontynuowana.

Gdy zdarzy się trzecia opcja, rzucający musi ponownie rzucić kostką. Od tego momentu dwa wyniki spowodują zakończenie rundy:

  • Jeśli gracz rzuci kostkami i suma ponownie jest „punktem”, wygrywa.
  • Jeśli gracz rzuci kostkami i suma oczek wyniesie 7, przegrywa.

Kościami się rzuca tak długo, dopóki nie wydarzy się jeden z tych dwóch wyników. Ilekroć rzucający przegrywa rundę, przekazuje kolejkę graczowi po swojej lewej stronie.

Zakłady na kości

Najpopularniejszym zakładem w kościach jest zakład „Pass Line”. Zasadniczo tutaj obstawiasz, że rzucający wygra swoją rundę.  W tym celu musi uzyskać sumę 7 lub 11 oczek w pierwszym rzucie lub zdobyć punkt, jak wyjaśniono powyżej, w drugim rzucie. Ten zakład oznacza wypłatę nagrody w stosunku 1:1. Oznacza to, że jeśli postawisz 100 PLN na pass line i rzucający wygra swoją rundę, otrzymasz swoje 100 PLN plus dodatkowo 100 PLN zysku.

Z drugiej strony możliwe jest również obstawianie przeciwko strzelcowi, czyli „Don’t Pass Line”. Ten zakład jest całkowitym przeciwieństwem poprzedniego. Oznacza to, że będzie wygrany, jeśli przy pierwszym rzucie suma oczek wyniesie 2 lub 3. Jeśli wynik wyniesie 7 lub 11, zakład jest przegrany. Jeśli wynik to 12, padnie remis i zakład jest zwracany graczowi.  Od drugiego rzutu zakład Don’t Pass będzie wygrany, jeśli suma kostek wyniesie 7 i przegrany, jeśli suma jest punktem. Wypłata, podobnie jak w przypadku poprzedniej opcji, wynosi 1:1.

Rzucający jest zawsze zobowiązany postawić na jeden z dwóch zakładów: Pass Line lub Don’t Pass Line. Dla wszystkich pozostałych graczy ten zakład jest opcjonalny.

Innym możliwym typem zakładu w craps, nieco bardziej złożonym, jest ten, w którym obstawiasz prawdopodobieństwo, że gracz straci swoją kolejkę. Jego nazwy to „Come” (lub odwrotność, czyli „Don’t Come”. Oznacza to, że istnieje szansa, że ustalony punkt zostanie ponownie uzyskany przed wyrzuceniem 7 oczek.

W takim przypadku zwrot z zakładu będzie zależał od tego, jak został ustalony punkt:

  • Jeśli punkt wynosi 4 lub 10, zwrot wyniesie 2:1 (postaw 100, aby wygrać 200).
  • Jeśli punkt to 5 lub 9, wygrana to 3:2 (postaw 100, aby wygrać 250).
  • Jeśli punkt wynosi 6 lub 8, wygrana to 6:5 (postaw 100, aby wygrać 220).

Wskazówki dotyczące gry w kości online

Główna wskazówka pozwalająca dobrze się bawić i wygrywać w kości jest prosta i brzmi ona: szanuj krzywą uczenia się tej gry. Na początku ta gra w kości może wydawać się skomplikowana. Jednak po kilku rundach zaczynasz zdawać sobie sprawę, że wcale nie jest tak trudna do zrozumienia. Podczas tego procesu stawiaj małe zakłady, a nawet testuj je na darmowych stołach, aby zrozumieć dynamikę każdej rundy.

Z biegiem czasu, gdy jesteś już biegły w najpopularniejszych odmianach zakładów, możesz zapuszczać się na inne opcje i stać się doświadczonym graczem!