5/5 - (1 vote)

Jesteś już na o końcu edukacji i szukasz pracy w zawodzie? Być może chcesz zmienić aktualne miejsce pracy? W obu wypadkach zależy Ci na znalezieniu jak najlepszej oferty. W tym artykule podpowiemy Ci, jak to zrobić – czytaj dalej i dowiedz się, gdzie i jak szukać ofert pracy dla nauczyciela języka angielskiego.

Praca nauczyciela języka angielskiego – możliwe opcje

Zanim przejdziemy do samych poszukiwań oferty, musisz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie – jaka konkretnie praca nauczyciela języka angielskiego Cię interesuje? W końcu masz kilka możliwości:

  • Praca nauczyciela w szkole państwowej.
  • Praca nauczyciela w szkole prywatnej.
  • Praca lektora języka angielskiego w szkole językowej.
  • Praca prywatnego korepetytora.

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego w tym wypadku warto kierować się osobistymi preferencjami. Który tryb pracy Ci najbardziej odpowiada? Czy wolisz zajęcia w grupach, czy może indywidualne? Chcesz pracować zdalnie czy stacjonarnie? To wszystko pozwoli Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Szukając najlepszej oferty pracy dla nauczyciela języka angielskiego

Kiedy zdecydujesz się już, za czym konkretnie się rozglądasz, możesz przejść do działań. W tym wypadku mamy dla Ciebie kilka rad – czasem ogólnych, czasem dotyczących konkretnego rodzaju pracy.

Szukaj w odpowiednich miejscach

Jeżeli chcesz pracować w szkole państwowej, zastanów się nad okolicznymi miejscowościami, szczególnie jeżeli mieszkasz w dużym mieście. Bardzo często pobliskie gminy mają po prostu więcej środków, co wiąże się z atrakcyjnymi dodatkami dla nauczycieli i nowocześniejszą infrastrukturą szkolną.

Z drugiej strony, w przypadku szkół prywatnych, warto zerknąć na uczelnie wyższe – to one najczęściej oferują najbardziej atrakcyjne stawki i elastyczny tryb pracy. Nie ograniczaj się tu tylko do Twojej miejscowości – wiele prywatnych szkół wyższych oferuje studentom (a zarazem wykładowcom) zajęcia zdalne, co sprawia, że nie musisz mieszkać w tym samym mieście.

W przypadku szkół językowych najlepiej szukać bezpośrednio na stronach internetowych lokalnych szkół. Wyjątkiem jest sytuacja, w której szukasz pracy stricte zdalnej – wtedy możesz pokusić się o szukanie zajęć prowadzonych w tym trybie również w innych zakątkach Polski.

 

Jeżeli zaś chodzi o korepetycje, to warto dołączyć do jednego z portali poświęconych tylko korepetycjom – jest to łatwy sposób, aby pozyskać wstępnie sporo uczniów. Możesz też szukać bezpośrednich ofert pracy od pośredników – istnieje kilka firm organizujących zajęcia w formie korepetycji, które zatrudniają nauczycieli.

Podpytaj znajomych i poczytaj opinie

Praca to nie tylko pieniądze i zadania – atmosfera jest równie ważna. Dlatego warto rozeznać się, jak wygląda sytuacja w miejscu pracy, do którego chcesz złożyć CV.

W tym wypadku najlepiej spróbować porozmawiać z nauczycielem czy lektorem z danej szkoły. Warto też zapoznać się z ogólnodostępnymi opiniami na temat szkoły w internecie oraz wśród swoich znajomych. 

Liczy się czas

Szkoły językowe, państwowe czy uczelnie wyższe zazwyczaj najintensywniej rekrutują w wakacje – dodatkowi lektorzy potrzebni są najczęściej od nowego roku szkolnego/akademickiego. Dlatego jest to najlepszy okres na szukanie pracy dla nauczyciela języka angielskiego – masz wtedy do wyboru dużo ofert, bardzo często na stałe. Pamiętaj jednak, że wiele szkół poszukuje lektorów również przez cały rok szkolny.

Znajdź najlepszą ofertę już dziś!

Wiesz już jak szukać ofert pracy nauczyciela angielskiego tak, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Nie wahaj się więc – sprawdź strony lokalnych szkół językowych, zadzwoń do pobliskich uczelni wyższych, napisz maila do okolicznych podstawówek i znajdź swoją pracę marzeń!