Fiszki tradycyjne i cyfrowe. Bogaty wybór fiszek językowych i tematycznych!

0
125
5/5 - (1 vote)

Aż trudno uwierzyć, że metoda nauki z gotowych fiszek pojawiła się w Polsce zaledwie 20 lat temu, skoro na zachodzie była popularna już od dawna. Za sprawą Wydawnictwa Cztery Głowy doczekaliśmy się jednak i polskich fiszek, za pomocą których dzisiaj można uczyć się języków obcych oraz innych ciekawych rzeczy. Na czym polega skuteczność fiszek? Ile kosztuje taka forma edukacji i czego możemy się z nich nauczyć?

Fiszki.pl – pierwsze fiszki w Polsce!

Szukanie skutecznej metody nauki to obok samej nauki jeden z najbardziej istotnych elementów szeroko pojętej edukacji i samorozwoju. Współczesny świat z jednej strony zachęca do tego, aby poszerzać swoją wiedzę i horyzonty, z drugiej mamy jednak do czynienia z dramatycznie rosnącym deficytem czasu. Istnieją jednak rozwiązania doskonałe w swojej prostocie i w kwestii nauki są nimi fiszki. Wydawnictwo Cztery Głowy zostało założone z myślą o wprowadzeniu na polski rynek fiszek, które na zachodzie cieszyły się dużą popularnością nie tylko wśród osób uczących się języków, ale także studentów innych kierunków.

W 2003 roku drukarnie opuściły pierwsze egzemplarze fiszek językowych, które dla wielu osób zrewolucjonizowały sposób nauki języków obcych. Otrzymaliśmy bowiem dostęp do skutecznego narzędzia dydaktycznego, które pozwala na wygodną i skuteczną naukę realizowaną w bardzo spersonalizowany sposób.

Fiszki Wydawnictwa Cztery Głowy dostępne na https://www.fiszki.pl/ to specjalnie opracowane materiały dydaktyczne, pozwalające czerpać maksimum korzyści z fiszek i psychodydaktycznego systemu nauki stworzonego przez Sebastiana Leitnera. Ten niemiecki publicysta opracował swoją metodę w oparciu o wieloletnie badania nad procesem nauki i zapamiętywania. Wydawnictwo oferuje w tym zakresie kompleksowe rozwiązanie – łącznie z Memobox, czyli specjalnym pudełkiem do powtarzania materiału.

Fiszki językowe od Cztery Głowy

Oferta fiszek językowych od polskiego wydawnictwa jest niezwykle rozbudowana. Do wyboru mamy 15 języków, w tym angielski, hiszpański, włoski, francuski, a nawet takie języki jak koreański, japoński czy chiński. Co istotne, są one dostępne w szerokiej gamie zestawów dedykowanych dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Wśród nich są również zestawy pozwalające na naukę gramatyki i pisowni, a także szereg fiszek tematycznych – np. słownictwo biznesowe czy ciekawostki związane z konkretnymi krajami.

Fiszki tematyczne – ucz się z fiszek nie tylko języków!

Nauka języków to nie jedyne pole, na jakim sprawdzają się fiszki. Z powodzeniem można uczyć się za ich pomocą również wielu innych rzeczy. Wydawnictwo Cztery Głowy oferuje między innymi także fiszki medyczne czy szereg różnych poradników w postaci fiszek, zarówno tych dotyczących samorozwoju, jak i bardziej specjalistycznych dziedzin.

Fiszki to niezwykle prosta, ale równocześnie skuteczna metoda nauki. Jest niedroga – zestaw fiszek kosztuje kilkadziesiąt złotych – najtańsze są dostępne już za dwadzieścia kilka złotych. Co ważne, płacimy tylko raz, a używamy przez lata. Fiszki są bardzo trwałe, wykonane z wytrzymałych materiałów. Razem z wersją tradycyjną, zyskujemy dostęp do fiszek online, co pozwala na naukę zdalną przez urządzenia mobilne. Jest to zatem metoda, która doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, umożliwiając skuteczną samodzielną naukę dostosowaną do swoich osobistych preferencji.