5/5 - (1 vote)

Nauka języków obcych to nie tylko poszerzanie swoich pasji i kompetencji, ale także inwestycja, która może przynieść nam wiele korzyści. Jako jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie, angielski jest niezwykle istotnym aspektem w zakresie podróżowania, porozumiewania się z ludźmi innych narodowości, korzystania z zagranicznych publikacji czy też nawiązywania relacji biznesowych.

Obecnie, coraz więcej firm rozszerza swoją działalność na nowe rynki, co wiąże się z koniecznością tworzenia zespołów o nienagannych kompetencjach językowych. Angielski stanowi międzynarodowy język komunikacji, który pozwala usprawnić zarówno komunikację wewnętrzną, jak i zewnętrzną w przedsiębiorstwie. Zespoły, które biegle posługują się tym językiem w swojej codziennej pracy mogą znacznie efektywniej współpracować z kontrahentami zza granicy. 

Jednym ze sprawdzonych sposobów na podniesienie kompetencji językowych pracowników jest angielski dla firm. Warszawa to miejsce lokalizacji wielu przedsiębiorstw chętnie korzystających z tego rozwiązania. Wspomniany kurs pomoże Ci stworzyć środowisko pracy, w którym stawia się na rozwój oraz długofalowe relacje z pracownikami.

Jak działają szkoły językowe dla firm?

Współczesne szkoły językowe wykazują dużą elastyczność w zakresie pozyskiwania wiedzy przez pracowników, co sprawia, że stanowią one dobry wybór dla firmy, niezależnie od specyfiki jej działania. Pomimo dostępności zajęć stacjonarnych, największym zainteresowaniem odbiorców cieszą się szkolenia zdalne. Wygoda, którą oferują nowoczesne platformy komunikacyjne pozwala na realizację zajęć o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Ponadto, jakość zdalnego nauczania nie odbiega dziś od poziomu nauczania reprezentowanego przez szkolenia stacjonarne.

Przed rozpoczęciem współpracy, rzetelne szkoły językowe takie jak Advantis bardzo dokładnie analizują stopień zaawansowania poszczególnych pracowników, co pozwala na przydzielenie ich do odpowiednich grup. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby objąć wybrane grupy kursantów lekcjami indywidualnymi.

Advantis korzysta zarówno z podręczników, jak i multimediów i ciekawych źródeł. Angażujące formy zajęć sprzyjają zdobywaniu wiedzy oraz rozwijają umiejętność pracy w grupie. Warto jednak zaznaczyć, że wysoka efektywność nauki to przede wszystkim zasługa kompetentnych lektorów. Kursanci mają możliwość podnoszenia kompetencji językowych m.in. pod okiem native speakerów, którzy w naturalny sposób zachęcają do podejmowania konwersacji w języku obcym.

Angielski dla firm jako czynnik motywacyjno-rozwojowy

Inwestycja w angielski dla firm pozwoli Ci nie tylko na zbudowanie efektywnie działającego zespołu, ale także zachęci Twoich najlepszych pracowników do kontynuowania kariery w szeregach Twojej organizacji. Pracodawca, który dba o rozwój swojego personelu jest dziś niezmiernie ceniony na rynku pracy. Kadra posiadająca solidne kompetencje językowe czuje się pewniej, dzięki czemu jest znacznie lepiej przygotowana do stawiania czoła wyzwaniom charakterystycznym dla współpracy z Klientami z zagranicy.